Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Hokej - 2006

Zimný hokejbalový turnaj o cenu starostu v roku 2006

Tradičný zimný hokejbalový turnaj sa konal 7.1.2006 v Martinčeku na ihrisku „Kežísad“. Organizátorom súťaže bol Ladislav Pavlík. Turnaja sa zúčastnilo päť mužstiev, mužstvá hrali v zostave 3+1, striedanie nebolo obmedzené. Pri rovnosti bodov sa viac hodnotí mužstvo s vyšším skóre. Každý zápas bol rozvrhnutý na 2 x 7 minút. Pre hladký priebeh súťaže sa zúčastnení dohodli, že rozhodcu stanoví každé družstvo. Turnaj začínal o 9:30 a končil o 14:00 hodine. O občerstvenie bolo postarané v neďalekej Gazdovskej krčme. Ako najlepší strelec bol vyhodnotený Maroš Drapáč z družstva Detroit, dal 12 gólov. Všetkým, organizátorovi aj súťažiacim, patrí poďakovanie od starostu obce za hladký priebeh súťaže a peknú reprezentáciu obcí a mesta Ružomberok.

Výsledky:

1. Martinček, Ladislav Pavlík
2. Nádej,  Milan Surový
3. Detroit, Štefan Klačko
4. HBK, Jaroslav Urban
5. Lisková, Stanislav Demko ml.
(družstvo, kapitán)

Dátum vloženia: 9. 1. 2006 10:42
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 4. 2021 13:42
Autor:

Foto a akcie

Sviatok

Meniny má Barbora, Babeta, Barbara, Barica

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Mrazy, keď v decembri ochabnú, znamenajú zimu zlú.

Pranostika na akt.deň

Aké je počasie na Barboru, také býva až do Vianoc.

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, sobota 4. 12. 2021
zamračené 0 °C -5 °C
zamračené, mierny južný vietor
vietorJ, 3.42m/s
tlak1010hPa
vlhkosť61%

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.