Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Vianočný perník 2014

Vianočný perník v obci Martinček - 2014

Predvianočný čas bol v obci Martinček naplnení džavotom detí, ich veľkou snahou i úžasnou a omamnou vôňou perníkov. Naše deti, dva týždne pred Vianocami, pod vedením Moniky Brtkovej svoj voľný večerný čas trávili pečením a balením voňavých perníkov pre každého občana dedinky Martinček. Celý tento čas sa niesol v duchu radosti nielen samotných detí, ale radosti z toho, že aj naši najmenší dokážu veľké veci. Keď už boli všetky balíčky nachystané a esteticky upravené, dňa 23.12. 2014 (utorok) v podvečerných hodinách sa deti so spevom na ústach a s voňavým perníkom v rukách vybrali navštíviť každú domácnosť v našej obci. Veru, stretli sme sa s veľkými úsmevmi, radosťou v očiach našich občanov, ale aj s veľkým prekvapením. Práve tá radosť a vďak v mnohých očiach bol pre nás odmenou. Veríme, že danú akciu, ale v širšom meradle zopakujem aj na budúci rok :)

Dátum vloženia: 29. 12. 2014 15:25
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 4. 2021 13:21
Autor:

Foto a akcie

Sviatok

Meniny má Barbora, Babeta, Barbara, Barica

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Blatnatý december, blatnatý celý rok.

Pranostika na akt.deň

Svätá Barbora vyháňa drevo zo dvora.

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, sobota 4. 12. 2021
zamračené 0 °C -5 °C
zamračené, mierny južný vietor
vietorJ, 3.42m/s
tlak1010hPa
vlhkosť61%

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.