Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, sobota 11. 7. 2020
silný dážď 22 °C 11 °C
silný dážď, bezvetrie
vietorJV, 0.13m/s
tlak1017hPa
vlhkosť74%
zrážky22.16mm

Obsah

Hasičská sobota 29.07.2017

Tak ako po iné roky v našej obci Martinček, aj tento rok deň 29. júl bol venovaný akcii ,,Hasičská sobota.“ Členovia DHZ Martinček pod vedením nového predsedu DHZ p. Jarky Ovadovej v spolupráci s obcou i MS SČK obce Martinček pripravili bohatý športový a kultúrny program nielen pre našich občanov, ale i pre širokú verejnosť.
Akcia bola realizovaná na ihrisku Kežísad, ktoré sa v tejto dobe pýši novými mantinelmi na betónovej ploche. Hasičskú sobotu o 13.00 hod. odštartoval ,, Hasičský detský maratón“ pod vedením členov MS SČK obce Martinček i mladých členov DHZ Martinček.Pre najmenších bolo pripravených 10 náročných disciplín, v ktorých deti poukázali na svoju obratnosť a pohybovú zručnosť. Spolu s deťmi si merali sily aj ich rodičia a starí rodičia, pričom po dvoch hodinách náročnej zábavy ani im neschádzal úsmev z tváre. Každé dieťa bolo ocenené medailou a balíčkom sladkých odmien. Ale to samozrejme nebolo všetko. Čakalo ich ešte prekvapenie v podobe Večernej opekačky. Slnečné popoludnie nám spríjemnili aj členky AVON, ktoré zaznamenali svojimi činnosťami- maľovaním nechtov i tváričiek- úspech u ,,nežného pohlavia.“ Samozrejme aj pre najmenších bolo nachystané maľovanie na tvár v spoluprácu s pedagógmi umeleckých škôl. Deti mali možnosť sa dať vymaľovať nádhernými motívmi či už rozprávok, motívmi z oblasti fauny a flóry, alebo moderných hrdinov dnešnej doby. A čo by to bolo za popoludnie venované deťom, keby na okolí nerozváňala sladká cukrová vata a pukance. Veru, na týchto dobrotách si pochutili nielen najmenší, ale aj my dospelí.
Niekoľko minút po 15.30 hod. bol vyhlásený cvičný hasičský poplach. Členovia DHZ obce Martinček predviedli ukážku hasičského zásahu pri vzniknutom požiari v Materskej škole obce Martinček. Hasiči prezentovali svoje zručnosti, nové hasičské vybavenie i techniku pri evakuácii detí a zamestnancov materskej školy. Ako by to bolo keby do daných ukážok nezapojili aj našich najmenších? Pod odborným vedením našich dobrovoľníkov deti vyskúšali hasičskú techniku, hasičské auto a samozrejme i neskutočné šantenie v nastriekanej hasičskej pene, ktorá nás príjemne schladila v tento letný deň.
Aby sme pri všetkých aktivitách nezabudli aj na občerstvenie, členovia DHZ Martinček pripravili pre všetkých občanov i hostí perfektne uvarené kotlíky gulášu. Varenia sa zhostili mladí členovia, pričom veľká vďaka patrí Paťkovi ako hlavnému šéfkuchárovi, ale i ostatným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o chutný gulášik.
Neskoré popoludnie i večerný čas nám spríjemňovala hudobná skupina ORION, ktorá roztancovala žilky nielen staršej populácie, ale i nám mladým. ,,Živá hudba“ vyčarila na tvárach prítomných úsmev i iskru v očiach.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do danej akcie v našej obci a veríme, že o rok sa znova stretneme pri dni plnom úžasných zážitkov.