Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Výročná schôdza DHZ Martinček

Koniec roka sa blíži, a aj naši dobrovoľní hasiči zhodnocujú ročné obdobie ich pôsobenia. Dňa 03. 12. 2016 (sobota) sa uskutočnila Výročná schôdza DHZ Martinček. Svojou účasťou nás potešili významní hostia, t.j. prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö, predseda DHZ Likavka Mgr. Peter Brtko a predseda OV DPO Ružomberok Mgr. Marián Brtko. Na danej schôdzi sa zhrnula aktívna činnosť za rok 2016, či sa už jednalo o oblasti zásahovej činnosti, požiarnej prevencie či brigádnickej činnosti, kultúrno-spoločenskej oblasti, schôdzovej činnosti, ale aj oblasti školenia a výcviku. Veľká vďaka patrí aktívnym členom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do jednotlivých činností zboru.
Počas schôdze prebehlo verejné hlasovanie, na základe ktorého sa zvolili noví členovia Výboru DHZ Martinček i predseda DHZ. Veríme, že svojou aktívnou prácou, ochotou i veľkým nadšením budú pokračovať v kvalitnej činnosti DHZ Martinček i jej prezentácii širokému okoliu.

Dátum vloženia: 23. 12. 2016 16:39
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 10. 2018 15:15
Autor: Správce Webu

Obec

Sviatok

Meniny má Vilma, Elmar, Maxim, Maxima

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Studený máj, v stodole raj, kravy na pašu nevyháňaj.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, pondelok 29. 5. 2023
slabý dážď 21 °C 11 °C
slabý dážď, slabý severný vietor
vietorS, 2.16m/s
tlak1016hPa
vlhkosť67%
zrážky6.14mm

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.