Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Plošné skríningové testovanie obyvateľstva 24.1.2021

pod názvom "Zachráňme spolu životy"
Výsledky:
Počet otestovaných: 118
Počet pozitívnych: 0
% infekčných: 0 %

Plošného skríningového testovania sa v obci zúčastnilo 118 obyvateľov, všetci s negatívnym výsledkom. Testovanie obecný úrad zabezpečoval v priestoroch hasičskej zbrojnice. Oslovení členovia testovacieho tímu sa zodpovedne postavili k tejto úlohe a nehľadeli na svoj voľný čas počas víkendu. Veľmi si vážime, že prejavili ochotu a testovanie zvládli bez problémov a ťažkostí.

Všetkým členom tímu, pomocníkom starosta obce úprimne ďakuje a všetkým občanom praje pevné zdravie a spokojnosť do ďalších dní tohto roka. 

Dátum vloženia: 26. 1. 2021 10:00
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 1. 2021 11:19
Autor: Správce Webu

Obec

Sviatok

Meniny má Vilma, Elmar, Maxim, Maxima

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Studený máj, v stodole raj, kravy na pašu nevyháňaj.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, pondelok 29. 5. 2023
slabý dážď 21 °C 11 °C
slabý dážď, slabý severný vietor
vietorS, 2.16m/s
tlak1016hPa
vlhkosť67%
zrážky6.14mm

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.