Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Poďakovanie seniorom v roku 2021

Aj v tomto roku sme si uctili 99 seniorov v našej obci návštevou a vitamínovým balíčkom za ich prácu, obetavosť a trpezlivosť.

Pozdravenie vrelé prinášam Vám a poďakovať chcem.                                                                                      Za podiel na šťastí našom, za pekný život dnes.

Touto krátkou chvíľou poézie chcem pozdraviť Vás všetkých, ktorým je zasvätený  mesiac október, ktorý  označujeme ako mesiac úcty k starším. Úctu k starobe možno vyjadriť rôznymi spôsobmi, ale snáď najkrajšie je vyjadrená skutkami, milým slovom a vďakou. Preto milí dôchodcovia prejem Vám veľa zdravia, nech na Vašej tvári úsmev žiari, spokojnosť každodennú úprimne želám Vám, za tú lásku, opateru, obetavosť, odriekanie, trpezlivosť, ktorú ste venovali nám. Poďakovať sa Vám chcem aj za prácu, ktorú ste urobili v prospech našej obce pre nás všetkých. Nech Vaše životné dielo kvitne, aby ste v dňoch, ktoré sa označujú za jeseň života, zažívali iba tie najkrajšie okamihy v spoločnosti, ale aj od vašich najbližších.

Srdečne Vám všetkým, milí naši dôchodcovia, želám, aby ste v kruhu svojej rodiny prežili ďalšie roky svojho života v zdraví a spokojnosti.

Váš starosta

 

Dátum vloženia: 16. 11. 2021 7:47
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 11. 2021 8:45
Autor: Správce Webu

Obec

Sviatok

Meniny má Vilma, Elmar, Maxim, Maxima

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Aká je chvíľa na Vstúpenie /Nanebevstúpenie Krista Pána, štyridsiaty deň po Veľkej noci/, taká bude v celé podjasenie.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, pondelok 29. 5. 2023
slabý dážď 21 °C 11 °C
slabý dážď, slabý severný vietor
vietorS, 2.16m/s
tlak1016hPa
vlhkosť67%
zrážky6.14mm

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.