Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

KNIHA JE POKLAD

 KNIHA JE POKLAD

„Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet.
Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých.“
/Jacqueline Kennedy/
Obecná knižnica v Martinčeku sa aj tento rok zapojila do grantového projektu z Fondu na podporu umenia.

V zdravom tele je zdravý duch. Ku zdravému telu však treba aj zdravý rozum – mozog. Aj o ten sa treba starať. Jednou z aktivít, aby sme mali zdravý mozog je čítanie kníh. Dokázané je, že aj polhodina  čítania denne má pozitívne účinky.

Čítanie nám nielen spríjemní voľné chvíle, ale nás vždy niečomu naučí, rozveselí nás ak sme zle naladení, pomôže nám „premiestniť sa“ do iného sveta.

Radosť z vyše 100 nových titulov kníh majú opäť čitatelia Obecnej knižnice v Martinčeku. FOND NA PODPORU UMENIA aj v roku 2022 podporil projekt obecnej knižnice pod názvom „Kniha je poklad“ sumou 1 200 EUR.

Rozprávky, príbehy o zvieratkách, sci-fi príbehy, detektívky, romány pre ženy a dievčatá, ale aj encyklopédie čakajú na svojich čitateľov. Veríme, že pritiahneme aj tých, ktorí si nevedia nájsť čas na poklady, ktoré knihy ponúkajú.

Dátum vloženia: 16. 11. 2022 9:34
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 11. 2022 9:55
Autor: Správce Webu

Obec

Sviatok

Meniny má Emanuel, Eman, Manuel, Emanuela, Manuela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Obleč si aj kožuch, ale kromple zasaď.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 26. 3. 2023
slabý dážď 10 °C 5 °C
slabý dážď, mierny juhozápadný vietor
vietorJZ, 3.54m/s
tlak1010hPa
vlhkosť84%
zrážky0.77mm

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.