Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, štvrtok 22. 10. 2020
jasná obloha 16 °C 6 °C
jasná obloha, slabý južný vietor
vietorJ, 1.57m/s
tlak1021hPa
vlhkosť63%

Obsah

Bilancia roku 2010

Silvestrovský príhovor zástupkyne starostu – december 2010

Milí spoluobčania,

je 31. december, deň ako ktorýkoľvek iný, pre niekoho je naplnený pracovnými či rodinnými starosťami, no je o niečo významnejší ako tie ostatné. Týmto dňom sa končí ďalší kalendárny rok a prvou sekundou po polnoci sa začne rok nový. Od nepamäti ho vítame veselo, s radosťou, ale i s neistotou čo nám nový rok prinesie.

Niečo je skutočne v rukách nás samých, niečo je na našich schopnostiach a rozhodnutiach, no sú taj také atribúty bytia, ktoré sa vymykajú z moci človeka, a to najmä otázky života a smrti, kedy je človek bezmocný.

Končiaci rok je okamihom, keď hodnotíme aký rok bol, čo nám priniesol, ako sa nám darilo. Určite ste zažili nejeden úspech, uznanie, hmotný prospech, ale určite život sprevádzali aj neúspechy a sklamania.

Pán starosta spolu s obecným zastupiteľstvom sa snažil počas roka vytvárať podmienky pre spokojný a radostný život všetkých občanov v našej obci, pre upevňovanie dobrých susedských vzťahov a snažil sa byť nápomocný pri riešení problémov týkajúcich sa života v obci. Na zasadnutiach obecného zastupiteľstva poslanci riešili nepriaznivú finančnú situáciu a určovali priority v obci. Niečo sa podarilo k vašej spokojnosti, niečo nie. Nebolo možné všetko vykonať tak, ako by sme si priali a preto nám zostáva veľa neuskutočneného do ďalšieho volebného obdobia. Riešili sme havarijný stav materskej škôlky, v prácach je potrebné ešte pokračovať. Tiež nás postretol havarijný stav v kultúrnom dome ohľadom poruchy na vodovodnom potrubí. Stále nám zostávajú prípravné práce na výstavbe bytového domu. Finančná situácia v obciach aj v mestách je v súčasnosti veľmi zlá, čo má nepriaznivý vplyv aj na uskutočňovanie plánovaných aktivít v obci. Je ťažké udržať vôbec chod obecného úradu, nerušiť kultúrne a  športové aktivity, nechceme pristúpiť k zvyšovaniu daní, poplatkov. Určite chceme a vynaložíme maximálne úsilie na to, aby naša obec nestagnovala, ale zaznamenala aký-taký rozvoj. Podporujeme hasičov, Miestny spolok Červeného kríža, deti v hnutí eRko, stolnotenisový krúžok, stolný tenis vôbec - pretože máme 2 družstvá, ktoré reprezentujú našu obec, podporujeme aj mladých futbalistov, snažíme sa udržať materskú škôlku, šetriť na osvetlení v obci. Hľadáme prostriedky aj z iných zdrojov ako je štátna dotácia, ktorá čoraz viac klesá. Mnohé sa v obci dá vylepšiť, skrášliť, ale je na to potrebné veľa úsilia, práce, jednaní a hlavne dobrej vôle, spolupráce, ochoty a tolerancie.

Na sklonku starého roka by som Vám chcela poďakovať za akúkoľvek pomoc a prácu v prospech obce, za obohatenie jej kultúrneho a duchovného života, pretože budúcnosť našej obce je hlavne v rukách jej občanov a ich zástupcov. Ďakujem všetkým aktívnym zložkám spoločenského života v obci, pánom poslancom a poslankyniam minulého obecného zastupiteľstva, zamestnancom obecného úradu.

Ešte by som v krátkosti uviedla niektoré štatistické údaje týkajúce sa obce v roku 2010.

 

Na začiatku roka sme mali 395 obyvateľov

Prisťahoval sa 1 občan

Odsťahovalo sa 7 občanov

Narodilo sa 1 dieťa

Zomrel 1 občan

 

Počet obyvateľov k 31. 12. 2010 je 389 obyvateľov, čo znamená úbytok o 6 občanov.

 

Milí občania,

Prijmite odo mňa srdečné prianie, aby bol prichádzajúci rok úspešnejší, aby sme našli v sebe dostatok síl a schopností, aby sa nám priania a želania podarilo naplniť. Prajem Vám všetkým radosť, pokoj, hojnosť a pohodu pri silvestrovskom stole a v novom roku 2011 pevné zdravie, šťastie, rodinnú súdržnosť, úspechy, lásku, pokoj a mier.

Prajem Vám krajších dní viac ako tých horších,
Viac lásky ako nenávisti,

Viac hojnosti a radosti ako smútku a trápenia,
Pevné zdravie a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.
 

K prianiu sa pripája aj pán starosta.
 

V Martinčeku, dňa 31. 12. 2010