Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Jarný košíček plný básničiek

Dňa 04.04.2022 Obecná knižnica v Martinčeku v spolupráci s eRkom zorganizovali stretnutie pre deti, ktoré radi recitujú pod názvom "Jarný košíček plný básničiek".

Jarný košíček plný básničiek - pod týmto názvom Obecná knižnica v Martinčeku v spolupráci s eRkom zorganizovala podvečer plný poézie  a prózy.

Deti rôznych vekových kategórií od škôlkárov až po druhý stupeň ZŠ ukázali, že recitovanie básničiek alebo prózy nie je pre nich cudzie. Rad -radom recitovali výborne zvládnuté texty. Nedali sa zahanbiť ani tí starší, ktorí recitovali prózu. Odmenení boli všetci, ale dôležitejšie bolo zistenie, že všetci recitovali s chuťou a radosťou.

Nerobilo im problém zapamätať si pomerne dlhé texty a aj sa umelecky prejaviť.

 

Dátum vloženia: 6. 4. 2022 13:41
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 4. 2022 9:20
Autor: Správce Webu

Organizácie

Sviatok

Meniny má Oto, Gerald, Otakar, Otokar, Geralda, Geraldína, Jitka, Ota, Sáva

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Keď december bystrí, január a február iskrí.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, pondelok 5. 12. 2022
slabý dážď 8 °C 4 °C
slabý dážď, slabý južný vietor
vietorJ, 2.43m/s
tlak1022hPa
vlhkosť89%
zrážky0.27mm

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.