Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Hasičská sobota 29.07.2017

Tak ako po iné roky v našej obci Martinček, aj tento rok deň 29. júl bol venovaný akcii ,,Hasičská sobota.“ Členovia DHZ Martinček pod vedením nového predsedu DHZ p. Jarky Ovadovej v spolupráci s obcou i MS SČK obce Martinček pripravili bohatý športový a kultúrny program nielen pre našich občanov, ale i pre širokú verejnosť.
Akcia bola realizovaná na ihrisku Kežísad, ktoré sa v tejto dobe pýši novými mantinelmi na betónovej ploche. Hasičskú sobotu o 13.00 hod. odštartoval ,, Hasičský detský maratón“ pod vedením členov MS SČK obce Martinček i mladých členov DHZ Martinček.Pre najmenších bolo pripravených 10 náročných disciplín, v ktorých deti poukázali na svoju obratnosť a pohybovú zručnosť. Spolu s deťmi si merali sily aj ich rodičia a starí rodičia, pričom po dvoch hodinách náročnej zábavy ani im neschádzal úsmev z tváre. Každé dieťa bolo ocenené medailou a balíčkom sladkých odmien. Ale to samozrejme nebolo všetko. Čakalo ich ešte prekvapenie v podobe Večernej opekačky. Slnečné popoludnie nám spríjemnili aj členky AVON, ktoré zaznamenali svojimi činnosťami- maľovaním nechtov i tváričiek- úspech u ,,nežného pohlavia.“ Samozrejme aj pre najmenších bolo nachystané maľovanie na tvár v spoluprácu s pedagógmi umeleckých škôl. Deti mali možnosť sa dať vymaľovať nádhernými motívmi či už rozprávok, motívmi z oblasti fauny a flóry, alebo moderných hrdinov dnešnej doby. A čo by to bolo za popoludnie venované deťom, keby na okolí nerozváňala sladká cukrová vata a pukance. Veru, na týchto dobrotách si pochutili nielen najmenší, ale aj my dospelí.
Niekoľko minút po 15.30 hod. bol vyhlásený cvičný hasičský poplach. Členovia DHZ obce Martinček predviedli ukážku hasičského zásahu pri vzniknutom požiari v Materskej škole obce Martinček. Hasiči prezentovali svoje zručnosti, nové hasičské vybavenie i techniku pri evakuácii detí a zamestnancov materskej školy. Ako by to bolo keby do daných ukážok nezapojili aj našich najmenších? Pod odborným vedením našich dobrovoľníkov deti vyskúšali hasičskú techniku, hasičské auto a samozrejme i neskutočné šantenie v nastriekanej hasičskej pene, ktorá nás príjemne schladila v tento letný deň.
Aby sme pri všetkých aktivitách nezabudli aj na občerstvenie, členovia DHZ Martinček pripravili pre všetkých občanov i hostí perfektne uvarené kotlíky gulášu. Varenia sa zhostili mladí členovia, pričom veľká vďaka patrí Paťkovi ako hlavnému šéfkuchárovi, ale i ostatným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o chutný gulášik.
Neskoré popoludnie i večerný čas nám spríjemňovala hudobná skupina ORION, ktorá roztancovala žilky nielen staršej populácie, ale i nám mladým. ,,Živá hudba“ vyčarila na tvárach prítomných úsmev i iskru v očiach.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do danej akcie v našej obci a veríme, že o rok sa znova stretneme pri dni plnom úžasných zážitkov.

Dátum vloženia: 6. 8. 2017 19:46
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 8. 2017 19:54
Autor:

Organizácie

Sviatok

Meniny má Edmund, Edmunda, Elza

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ľavný december pokazí celú zimu.

Pranostika na akt.deň

Keď je prvý december mokrý, veští ľavnú zimu.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, štvrtok 1. 12. 2022
zamračené 7 °C 0 °C
zamračené, juhovýchodný vánok
vietorJV, 1.21m/s
tlak1022hPa
vlhkosť73%

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.