Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Oznámenie adresy k doručovaniu oznámení o delegovaní členov a náhradníkov do Miestnej volebnej komisie obce Martinček

Obec Martinček v súlade so zákonom č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva          a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zverejňuje adresu na doručovanie oznámení o delegovaní členov a náhradníkov do miestnej volebnej komisie a okrskových volebných komisií, pre voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov, ktoré sa budú konať 29. októbra 2022:

a) doručovanie elektronickou formou na adresu: ou@martincek.sk

b) doručovanie v listinnej forme poštou alebo osobne na adresu: Obecný úrad Martinček, 034 95 Martinček 83.

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka do Miestnej volebnej komisie obce Martinček doručí politická strana alebo koalícia v lehote do 30.08.2022.

Dátum zvesenia: 31. 8. 2022 Zodpovedá: Správce Webu

Samospráva

Sviatok

Meniny má Barbora, Babeta, Barbara, Barica

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Mrazy, keď v decembri ochabnú, znamenajú zimu zlú.

Pranostika na akt.deň

Svätá Barbora vetry rozháňa

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 4. 12. 2022
zamračené 8 °C 1 °C
zamračené, slabý juhovýchodný vietor
vietorJV, 2.31m/s
tlak1022hPa
vlhkosť75%

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.