Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Batôžková zábava

V sobotu 4. februára 2023 sa v Martinčeku, po dvoch rokoch korona prestávky, uskutočnila tradičná „Batôžková zábava“, ktorú zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor Martinček pod vedením predsedníčky pani Jarmily Ovadovej.

Miesta sa veľmi rýchlo zaplnili nakoľko máme obmedzenú kapacitu v KD. Ďakujem všetkým, ktorí prišli pomôcť s prípravou a výzdobou sály.

Oslovili sme veľa sponzorov a podarilo sa nám pripraviť bohatú tombolu, v ktorej sme mali 72 cien. Touto cestou sa chcem všetkým veľmi pekne poďakovať.

Ďakujem pánovi starostovi Jurajovi Bobekovi za poskytnutie sály a DJ-ovi LUCKY-mu, ktorý nás zabával do bieleho rána.  Akcia dopadla na výbornú.

Dátum vloženia: 8. 2. 2023 11:56
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 2. 2023 12:02

Organizácie

Sviatok

Meniny má Emanuel, Eman, Manuel, Emanuela, Manuela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Marcové jačmene sú najlepšie.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 26. 3. 2023
slabý dážď 10 °C 5 °C
slabý dážď, mierny juhozápadný vietor
vietorJZ, 3.54m/s
tlak1010hPa
vlhkosť84%
zrážky0.77mm

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.