Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Koledovanie

Vianoce sú sviatky pokoja, radosti a hlavne lásky.

Toto posolstvo vianočných sviatkov sme sa snažili vniesť do domácností v Martinčeku. Spolu s deťmi sme si pripravili kolednícky program a odetí v kostýmoch anjelov a pastierov sme sa 27. 12. 2008 vybrali roznášať radosť, pokoj a lásku. Koledovanie sme spojili aj s finančnou zbierkou Dobrej Noviny. Peniažky, čo sme vykoledovali ( 8 860 Sk -  a to nie je na takú malú dedinku málo) sme poslali na pomoc Afrike.

Chceli by sme sa poďakovať rodinám, ktoré prijali naše posolstvo, pomohli dobrej veci a povzbudili naše deti v konaní dobra. Pán Boh zaplať!


Vysielacia pobožnosť:

V jednu peknú sobotu sme sa spolu s ostatnými deťmi z Liptova a z celej diecézy vybrali do Popradu. Prečo sme tam išli? Pretože už o pár dní mali prísť Vianoce a my sme chceli, aby nás otec biskup požehnal a vyslal koledovať a roznášať zvesť Vianočných sviatkov do našich domovov a do domovov rodín, ktoré sa rozhodli, že chcú pomôcť ľudom v Afrike.

V Poprade bolo veľmi pekne. Slávnostnú svätú omšu celebroval otec biskup. A každý jeden dekanát z našej diecézy sa zapojil peknými piesňami, ukazovačkami a modlitbami.

Po svätej omši požehnaní otcom biskupom a načerpaní silou Ducha Svätého sme sa rozišli do našich domovov.

Organizácie

Sviatok

Meniny má Vojtech, Amand, Dimitrij, Evarist, Amanda, Demetria

Po Ut St Št Pi So Ne
1
2 3
4 5 6 7
8 9
10
11 12 13 14
15 16 17
18 19 20 21
22 23
24
25 26 27 28
29
30 1
2 3 4 5

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Teplé noci v aprílu, požehnanie ovociu i vínu.

Pranostika na akt.deň

Na Vojtecha (bude) pekná potecha.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, utorok 23. 4. 2024
dážď so snehom 12 °C -6 °C
dážď so snehom, slabý severný vietor
vietorS, 1.66m/s
tlak1015hPa
vlhkosť56%
zrážky0.11mm
sneženie0.11mm

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.