Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Hasičský a športový deň 6.7.2019

DHZ obce Martinček v spolupráci s Obecným úradom a kultúrno-športovou komisiou obce Martinček zorganizovali Hasičskú sobotu a Športový deň na ihrisku Kežísad. 

Počas krásneho slnečného dopoludňajšieho dňa sa varil na ihrisku guláš. Popoludní začal športový deň rôznymi súťažami nielen pre deti ale aj pre rodičov. O 17:00 hod vypukol na ihrisku cvičný požiar kde zasahovali členovia DHZ obce Martinček, Likavka a HaZZ Ružomberok. Po úspešnom uhasení požiaru sa deti a rodičia tešili nastriekanej pene. Následne šermiarska skupina z Ružomberka predviedla ukážky šermu a lukostreľby.            
Po šerme začala zábava v prírode, ktorá pokračovala až do rána. Celý deň nás sprevádzala dobrá nálada. Tohtoročná účasť na podujatí bola v početnom množstve.
Vďaka za pomoc pri príprave a organizovaní podujatia patrí členom DHZ, zamestnanom obce, členom kultúrno športovej komisie obce a ich rodinným príslušníkom.
Foto: Milan Surový

Dátum vloženia: 6. 7. 2019 12:51
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 2. 2020 16:34
Autor: Správce Webu

Obec

Sviatok

Meniny má Želmíra, Želimír, Želmír

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Kto sa v máji potí na poli a modlí v komore, hladom neumre.

Pranostika na akt.deň

Keď sa na Želmíry včely začnú rojiť, dobrá ovca sa už môže dojiť.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, pondelok 23. 5. 2022
polojasno 20 °C 6 °C
polojasno, slabý juhovýchodný vietor
vietorJV, 1.86m/s
tlak1012hPa
vlhkosť40%

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.