Obec Martinček
ObecMartinček
​​

rozšírené vyhľadávanie

Kurz prvej pomoci pre deti

Výbor MS SČK v Martinčeku v mesiaci apríl zorganizoval v zastúpení pani PhDr. Andrei Jarabákovej Kurz prvej pomoci pre deti. Akcie sa zúčastnili deti z eRka Martinček.

Náš život je dennodenne spojený s mnohými nástrahami a ani všetky preventívne opatrenia nedokážu zabrániť vzniku úrazu alebo náhodnému poškodeniu zdravia. Niekedy by stačilo, pokiaľ by bola zo strany rodičov, priateľov či známych, správne a včas poskytnutá laická prvá pomoc. Pri včasnej a správne poskytnutej prvej pomoci, sa zvyšuje šanca na prežitie. Reálne sme tak schopní zachrániť ľudský život. A práve to bolo našim cieľom, oboznámiť deti v mladšom školskom veku so zásadami prvej pomoci.

Výbor MS SČK v Martinčeku v mesiaci apríl zorganizoval v zastúpení pani PhDr. Andrei Jarabákovej Kurz prvej pomoci pre deti. Akcie sa zúčastnili deti z eRka Martinček. Skúsená lektorka ukázala a vysvetlila postup ako poskytnúť prvú pomoc pri rôznych situáciách, objasnila, kedy bude stačiť domáce ošetrenie a kedy je nutné vyhľadať lekára. Podstatné informácie boli povedané ale aj ukázané jasne a zrozumiteľne. Deti si na svojich kamarátoch za pomoci lektorky vyskúšali  praktické ošetrenia. Možno z nich budú raz skvelí zdravotníci. Ďakujeme pani PhDr. Andrei Jarabákovej za jej ľudský ale aj profesionálny prístup k danej oblasti - prvej pomoci.

D. Maliňáková

Dátum vloženia: 16. 5. 2023 14:47
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 5. 2023 14:55
Autor: Správce Webu

Organizácie

Sviatok

Meniny má Želmíra, Želimír, Želmír

Po Ut St Št Pi So Ne
29
30 1
2 3 4 5
6 7
8
9 10 11 12
13 14 15
16 17 18 19
20 21
22
23 24 25 26
27 28 29
30 31 1 2

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Chladný máj bez mrazu gazdovi je milý, bude mnoho sena bez chyby v obilí.

Pranostika na akt.deň

Keď sa na Želmíry včely začnú rojiť, dobrá ovca sa už môže dojiť.

Obecný rozhlas

rozhlas

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 23. 5. 2024
slabý dážď 20 °C 9 °C
slabý dážď, slabý severný vietor
vietorS, 1.83m/s
tlak1014hPa
vlhkosť54%
zrážky5.15mm

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Kostol sv. Martina

Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Historické údaje o kostole sú málo známe, hovorí sa o teórii o kláštore templárov a o romantickej povesti o vražde veľkého templárskeho vizitátora a učiteľa Jána Gottfrieda de Herberstein zo Štajerska, ku ktorej tu malo dôjsť v roku 1230.

Archeologické výskumy na neďalekom vrchu Mních, realizované v 60.rokoch 20.storočia, teórie o templároch nepotvrdili. Kostol patrí medzi najstaršie pamiatky Liptova. Pôvodne slúžil ako farský kostol pre obce Likava a Lisková, obec Martinček vznikla až po vystavaní kostola. Bol postavený okolo roku 1260 v štýle prechodného románsko-gotického slohu, s prevahou ranogotických slohových prvkov.